Aktualności

Projekt zmiany statutu Wspólnoty 8 wsi

Przedstawiamy obecny oraz projekt zmiany statutu Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi

więcej »

Witamy w serwisie Wspólnoty Leśnej w Witowie

Zapraszamy do odzwiedziń Wkrótce najnowsze informacje o Wspólnocie Leśnej ich mieszkańców oraz aktualne sprawy. Zapraszamy

więcej »

Witamy

 

     Witamy na stronie internetowej Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi w Witowie.

     Wspólnota Leśna położona jest w Tatrach Zachodnich w Dolinie Chochołowskiej i Lejowej, a jej powierzchnia wynosi 3080 ha, w tym 2230 ha w ścisłych granicach Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz 850 ha poza granicami Parku, w jego otulinie.

     Wspólnotę tworzą lasy, których właścicielami są rolnicy, 2090 mieszkańców 8 podhalańskich wsi: Ciche, Czarny Dunajec, Chochołów, Dzianisz, Witów, Wróblówka, Podczerwone i Koniówka. Całość lasów Wspólnoty ma status lasów ochronnych.

     Na naszej stronie znajdziecie  informacje na temat historii i gospodarki Wspólnoty, jak również ochrony przyrody i turystyki na jej  terenie. Poznacie ciekawe miejsca, do których odwiedzenia serdecznie zapraszamy.

Pielgrzymka i biegi narciarskie „Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II”

            Proboszcz Parfii p.w. M.B. Szkaplerznej w Witowie – ks.Krzysztof Pilarz, wójt Prezes Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi w Witowie – Józef Babicz, Wójt Gminy Kościelisko - Bohdan Pitoń oraz Prezes Biatlonowego Klubu Sportowego „Wojsko Polskie - Kościelisko”, serdecznie zapraszają wszystkich, na „Pielgrzymkę śladami Ojca Świętego Jana Pawła II” w Dolinie Chochołowskiej. Pielgrzymka odbędzie się w dniu 21 marca 2009 r. /sobota/.

             Rozpoczęcie pielgrzymki od Krzyża papieskiego na Siwej Polanie o godz. 8.30 , zakończenie w Kaplicy p.w. Jana Chrzciciela w Dolinie Chochołowskiej W niedzielę 22 marca o godz. 9-tej odbędą się zawody „III Biegi Narciarskie Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej”- na Siwej Polanie . W pielgrzymce jak i w biegach może każdy uczestniczyć do czego serdecznie zachęcamy. Zapisy chętnych do biegów przyjmowane będą w Biathlonowym Klubie Sportowym „ Wojsko Polskie - Kościelisko” - telefon; 01820 79-090 lub 0504275678 do 21 marca 2009r / sobota / oraz 22 marca /niedziela/ do godz. 9.00 w miejscu zawodów Siwa Polana .

 

Serdecznie zapraszamy Komitet organizacyjny   

 


Pogoda

Informacja

© meteogroup.pl

Galeria

Galeria WiosnaGaleria LatoGaleria JesieńGaleria Zima